Sadáková Lucie

sadakova

Maturita v roce: 2004

Současné zaměstnání: Designová firma se zaměřením na residenční projekty

O mně: Hlavní důvod pro vybrání obchodní akademie byl můj zájem o naučení se předmětů týkajících se ekonomie, cizích jazyků a výpočetní techniky. Alespoň tehdy jsem snila o budoucím studiu na vysoké ekonomické škole. I přes ukončení školy OA Neratovice s vyznamenáním jsem se přes velký počet uchazečů nedostala na vysokou školu s ekonomickým zaměřením a ani pokus dostat se na VŠO obalové techniky, školu, která naplňovala můj tehdejší začínající zájem o design,  nebyl úspěšný.

Už v průběhu středoškolského studia jsem každé letní prázdniny trávila brigádami v Anglii s cílem vylepšit své znalosti anglického jazyka a poznat místní kulturu, která mi postupně začala přirůstat k srdci. Proto jsem se při neúspěšném přijímacím řízení na vyšší a vysokou školu rozhodla zdokonalit svou znalost angličtiny studiem na  roční jazykové škole v Praze.
Po ukončení jazykové školy a získání FCE (First Certificate in English) jsme se s přítelem rozhodli odjet do Anglie na celý rok, alespoň to byl prvotní plán. Po asi dvou a půl letech strávených v Anglii a pracováním jako Au-pair, Nanny (hlídání dětí u rodin) jsem se rozhodla přihlásit na vysokou školu v Londýně.

Po ukončení zrychleného nultého ročníku se zaměřením na Art & Design jsem úspěšně splnila přijímací zkoušky na tři vybrané školy. Nakonec moje volba padla na London College of Communication, kde jsem po třech letech v roce 2011 dostudovala bakalářský obor se zaměřením na Interiérový Design.

Dnes je tomu téměř 7 let, co žiji v Londýně a v nynější době pracuji v designové firmě se zaměřením na residenční projekty. Ve volném čase se věnuji psaní blogu na mých webových stránkách www.luciesadakova.com, kde můžete vidět i mé portfolio s projekty www.luciesadakova.com/portfolio/.

Má rada pro současné studenty je, nezoufejte, pokud se nedostanete na vysokou školu ihned po maturitě! Troufala bych si i doporučit takzvaný Gap Year (vycestovat do zahraničí na rok), rok pauzy mezi nástupem na vysokou školu, který určitě pomůže.